| Stepper Motor Type | CanStack |
| Step Angle | 18° |
| Holding Torque | 11mNm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 5 V |
| Frame Size | 20.5 x 31mm |
| Shaft Diameter | 1.5mm |
| Current Rating | 250 mA |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 8.5mm |
| Depth | 24.88mm |
| Number of Pole Pairs | 5 |
| Resistance Per Phase | 20Ω |
| Output Speed | 1200 rpm |
| Maximum Output Torque | 11 mNm |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Detent Torque | 3.5mNm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.