| Media Monitored | Liquid |
| Device Type | FlexFlow Flow & Temperature Measurement Sensor |
| Minimum Flow Rate | 10 cm/s |
| Maximum Flow Rate | 400 cm/s |
| Supply Voltage | 30 V dc |
| Connection Type | G 1/2" |
| Maximum Media Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Series | PF20S |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.