| Unimpeded Air Flow | 162m³/h |
| Noise Level | 43dB(A) |
| Filtered Air Flow | 138m³/h |
| Input Current | 110mA |
| Input Power Rating | 19W |
| AC or DC Operation | AC |
| Face Dimensions | 149x149mm |
| Installation Depth | 72mm |
| Supply Voltage | 115 V |
| IP Rating | IP54 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.