| Unimpeded Air Flow | 316m³/h |
| Noise Level | 52dB(A) |
| Filtered Air Flow | 272m³/h |
| Input Current | 240mA |
| Input Power Rating | 31W |
| AC or DC Operation | AC |
| Face Dimensions | 254x254mm |
| Installation Depth | 99mm |
| Supply Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP54 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.