| Filter Type | Fan Mounted Filter |
| Fan Size | 80mm |
| Dimensions | 80.6 x 80.6 x 12.5mm |
| Thickness | 12.5mm |
| Frame Material | Glass Fibre Reinforced Nylon |
| Filter Material | PET, Stainless Steel |
| Length | 80.6mm |
| Width | 80.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.