| Voltage Rating | 18V |
| Drive Size | 1/4 in |
| Impact Rate | 3250bpm |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Maximum Torque - Releasing | 205Nm |
| Maximum Torque - Fastening | 205Nm |
| Plug Type | Type C- Euro Plug |
| Model Number | DCF850E2T |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.