| Product Group | Core Drilling |
| Max Drilling Diameter | 255 mm |
| Drilling Depth | 650 mm |
| Working Voltage | 220 V.AC/50 Hz. |
| Motor Power | 2450 Watt |
| Number of Revolutions / Speed | 460/840 rpm |
| Weight | 25.2 kg. |
| Dimensions | 920 x 400 x 250 mm. |
<br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.