| Supply Voltage | 10 → 100 V dc, 20 → 72 V ac |
| Light Effect | Flashing |
| Lens Colour | Amber |
| Mounting Style | Stud Mount, Surface Mount |
| Bulb Type | Xenon |
| Current Consumption | 110mA |
| Current Type | AC, DC |
| Base Diameter | 76mm |
| Height | 50mm |
| IP Rating | IP67 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.