| Supply Voltage | 12 V dc |
| Light Effect | Steady |
| Lens Colour | Red |
| Bulb Type | LED |
| Current Type | DC |
| Housing Colour | Red |
| Lamp Included | Yes |
| Height | 16mm |
| IP Rating | IP67 |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +65°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.