| Supply Voltage | 16.2 → 26.4 V |
| IP Rating | IP65 |
| Decibels at 1 Metre | 100dB |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 32 |
| Housing Colour | Red |
| Application Type | Sounder |
| Maximum Decibel | 100dB |
| Series | YO4IS |
| Maximum Temperature | 40°C |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Housing Material | ABS FR UL95 5VB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.