| Supply Voltage | 18 → 30 V dc |
| IP Rating | IP21C |
| Decibels at 1 Metre | 87 → 93dB |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 32 |
| Housing Colour | White |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Diameter | 116 mm |
| Application Type | Sounder |
| Minimum Decibel | 87dB |
| Maximum Decibel | 93dB |
| Series | VSO |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.