| Supply Voltage | 115 V ac |
| IP Rating | IP66 |
| Decibels at 1 Metre | 100dB |
| Current Type | AC |
| Number Of Tones | 10 |
| Housing Colour | Red |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Application Type | Sounder |
| Series | Sonora |
| Base Length | 86mm |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Base Width | 86mm |
| Housing Material | ABS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.