| Supply Voltage | 12 V dc |
| Decibels at 1 Metre | 95dB |
| Number Of Tones | 1 |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Diameter | 155 mm |
| Application Type | Fire & Security |
| Minimum Decibel | 93dB |
| Maximum Decibel | 95dB |
| Series | Fulleon |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Special Features | BS5839 |
| Minimum Temperature | -25°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.