| Supply Voltage | 12 → 30 V ac/dc |
| IP Rating | IP54 |
| Decibels at 1 Metre | 107dB |
| Current Type | AC, DC |
| Number Of Tones | 32 |
| Housing Colour | White |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Diameter | 93 mm |
| Application Type | Sounder |
| Minimum Decibel | 79dB |
| Maximum Decibel | 107dB |
| Series | Eaton Fulleon |
| Maximum Temperature | +80°C |
| Special Features | EN54-3 |
| Minimum Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.