| Supply Voltage | 12 → 24 V ac/dc |
| Decibels at 1 Metre | 80dB |
| Current Type | AC, DC |
| Number Of Tones | 1 |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Diameter | 16 mm |
| Application Type | Buzzer |
| Minimum Decibel | 80dB |
| Maximum Decibel | 80dB |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Minimum Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.