| Supply Voltage | 6 → 12 V dc |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 1 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Diameter | 40 mm |
| Application Type | Buzzer |
| Maximum Decibel | 110dB |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Minimum Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.