| Supply Voltage | 6 → 15 V |
| Decibels at 1 Metre | 85dB |
| Number Of Tones | 1 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Diameter | 12 mm |
| Application Type | Buzzer |
| Maximum Decibel | 85dB |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -30°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.