| Supply Voltage | 12 → 24 V |
| IP Rating | IP65 |
| Decibels at 1 Metre | 105dB |
| Current Type | DC |
| Number Of Tones | 4 |
| Housing Colour | Grey |
| Mounting Style | Wall Mount |
| Diameter | 70 mm |
| Application Type | Sounder |
| Maximum Decibel | 105dB |
| Series | 126 |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Standards Met | CE |
| Model | 126 |
| Housing Material | ABS, PC |
| Tone Type | Multi-tone |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.