| Supply Voltage | 9 → 28 V |
| IP Rating | IP65 |
| Decibels at 1 Metre | 105dB |
| Current Type | Vdc |
| Number Of Tones | 32 |
| Housing Colour | Red |
| Mounting Style | Wall Mount |
| Diameter | 100 mm |
| Application Type | Sounder |
| Maximum Decibel | 115dB |
| Series | 140 |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Standards Met | CE |
| Housing Material | PC/ABS |
| Tone Type | Multi-tone |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.