| Supply Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Decibels at 1 Metre | 98dB |
| Current Type | AC |
| Number Of Tones | 1 |
| Housing Colour | Grey |
| Mounting Style | Wall-mount |
| Diameter | 83 mm |
| Application Type | Horn |
| Maximum Decibel | 98dB |
| Series | 584 |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Standards Met | CE |
| Model | Horn 584 |
| Housing Material | PC/ABS |
| Tone Type | Continuous |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.