| Range | Harmony XVU |
| Series | XVU |
| Component Type | Modular Tower Light |
| Current Type | AC, DC |
| Light Effect | Flashing |
| Lens Colour | Red |
| Lamp Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Supply Voltage | 24 V ac/dc |
| Height | 50mm |
| Base Diameter | 60mm |
| IP Rating | IP65 |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.