| Series | KombiSIGN 71 |
| Component Type | WIN Transmitter KS71/72 |
| Current Type | AC/DC |
| Supply Voltage | 24 V |
| Height | 66mm |
| Base Diameter | 70mm |
| IP Rating | IP65 |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Housing Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.