| Series | KS71 |
| Component Type | Terminal Element |
| Multifunction | No |
| Current Type | AC/DC |
| Lens Colour | Grey |
| Supply Voltage | 12 → 230 V |
| For Use With | KombiSIGN 71 |
| Height | 36mm |
| Base Diameter | 70mm |
| IP Rating | IP65 |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Housing Colour | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.