| Series | MPS |
| Number of Light Elements | 2 |
| Lens Colour | Coloured |
| Bulb Type | LED |
| Light Effect | Steady |
| LED Colour | Red/Green |
| Sounder Component | No Sounder Component |
| Multifunction | Yes |
| Mounting Style | Direct Mount |
| Current Type | AC, DC |
| Height | 125mm |
| Base Diameter | 30mm |
| Connection Cable Length | 1.2m |
| IP Rating | IP65 |
| Connection Type | Cable |
| Supply Voltage | 24 V ac/dc |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Housing Colour | Silver |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.