| Series | NHV6 |
| Lens Colour | Multicolour |
| Sounder Component | Voice Annunciator |
| Multifunction | Yes |
| Decibels at 1 Metre | 88dB |
| IP Rating | IP20 |
| Supply Voltage | 42.5 → 57 V |
| Special Features | Digital IO and PoE Power capability |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | 40°C |
| Maximum Decibel | 88dB |
| Housing Colour | White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.