| Number of Light Elements | 2 |
| Lens Colour | Green, Red |
| Bulb Type | LED |
| Light Effect | Steady |
| LED Colour | Green, Red |
| Sounder Component | None |
| Multifunction | No |
| Mounting Style | Wall mounting bracket |
| Current Type | AC/DC |
| Height | 231mm |
| IP Rating | IP66 |
| Supply Voltage | 120 → 240 V ac |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Current Consumption | 230mA |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Housing Colour | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.