| Series | FlatSIGN |
| Number of Light Elements | 3 |
| Lens Colour | Red/Green/Yellow |
| Bulb Type | LED |
| Light Effect | Blinking |
| LED Colour | Red/Yellow/Green |
| Sounder Component | Buzzer |
| Decibels at 1 Metre | 80dB |
| Mounting Style | Wall Mounting |
| Height | 195mm |
| IP Rating | IP65 |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Supply Voltage | 115 → 230 V |
| Minimum Temperature | -30°C |
| Current Consumption | 120mA |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Housing Colour | Clear |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.