| Series | Kompakt 37 |
| Number of Light Elements | 3 |
| Lens Colour | Green, Red, Yellow |
| Bulb Type | LED |
| Light Effect | Continuous lighting |
| LED Colour | Red/Yellow/Green |
| Sounder Component | No Sounder Component |
| Mounting Style | Built-In |
| Current Type | DC |
| Height | 175mm |
| Base Diameter | 38mm |
| Connection Cable Length | 2m |
| IP Rating | IP65 |
| Connection Type | Cable |
| Supply Voltage | 12 V |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Current Consumption | 275mA |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Housing Colour | Silver |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.