| Series | Kompakt 37 |
| Number of Light Elements | 1 |
| Lens Colour | Red |
| Bulb Type | LED |
| Light Effect | Continuous lighting |
| LED Colour | Red |
| Sounder Component | Buzzer |
| Decibels at 1 Metre | 85dB |
| Height | 107mm |
| Base Diameter | 38mm |
| Connection Cable Length | 150mm |
| IP Rating | IP65 |
| Connection Type | Cable |
| Supply Voltage | 24 V |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Housing Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.