| Fixture Type | Exit |
| Power | 5.5 watts |
| IP Protection Class | IP20 |
| Operating voltage | 85-265V~ 50/60 Hz |
| Battery Type | 4.8V 1000mAH AA Ni-Mh |
| Maximum Operating Temperature | -20°C +40°C |
| Working mode | Intermittent and Continuous |
| Mounting Type | Surface Mounted |
Na-De Emergency Lighting Fixture Including Sticker Special 20124-24 With its aesthetic surface-mounted design, it allows you to find your way in case of earthquake, fire, power cut. Since it is single-sided, it is suitable for wall and door mounting. The product with orientation label and charge is specially designed for emergency lighting and orientation. Low energy consumption, high LED efficiency, interrupted and continuously lit.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.