| Fixture Type | Exit |
| IP Protection Class | IP20 |
| Dimensions | 360mmx92mmx60mm |
| Operating voltage | 85-230V – 50/60Hz |
| Battery Type | 3×1.2V 2100mAH AA Ni-Mh |
| Maximum Operating Temperature | -20°C ~ +40°C |
| Working mode | Burning in Interruption |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Emergency Burn | 3 hours |
Na-De Emergency Lighting Fixture Surface Mounted (Emergency)15036 N1 Emergency lighting and direction product has the feature of burning for three hours without interruption. With its aesthetic surface-mounted design, it allows you to find your way in case of earthquake, fire, power cut. Since it is single-sided, it is suitable for wall and door mounting. The product with orientation label and charge is specially designed for emergency lighting and orientation.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.