| Fixture Type | Exit |
| IP Protection Class | IP20 |
| Dimensions | 265mmx40mmx195mmx |
| Operating voltage | 220-230V – 50/60Hz |
| Battery Type | 1×1.2V 2100 Ni Mh |
| Maximum Operating Temperature | -20°C ~ +40°C |
| Working mode | Intermittent and Continuous |
| Mounting Type | Chain Link |
| Emergency Burn | 3 hours |
Na-De Led Emergency Guidance-Chain Mounting 17110 265mm-N4 Emergency lighting and routing product has the feature of being lit for three hours without interruption. With its aesthetic surface-mounted design, it allows you to find your way in case of earthquake, fire, power cut. Since it is single-sided, it is suitable for wall and door mounting. The product with orientation label and charge is specially designed for emergency lighting and orientation.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.