| Number of Contacts | 4 |
| Normal State Configuration | 4NO |
| Mounting Style | Snap-On |
| Series | LADN |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Terminal Type | Spring Clamp |
| Pole and Throw Configuration | 4P |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +70 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.