| Coil Voltage | 36 V dc |
| Number of Poles | 1 |
| Contact Voltage Rating | 1 kV dc |
| Contact Current Rating | 500 A |
| Range | DEVR |
| Power Rating | 1.56 W |
| Series | DEVR20 |
| Normal State Configuration | NO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.