| Power Rating | 0.16 W |
| AC Motor Type | Synchronous |
| Supply Voltage | 230 V |
| Phase | 1 |
| Output Speed | 600 rpm @ 240 V |
| Number of Poles | 10 |
| Shaft Diameter | 1.96mm |
| Shaft Length | 6.6mm |
| Rotation | Clockwise |
| Length | 16.9mm |
| Maximum Output Torque | 2.5 mNm |
| Series | 820000 |
| Dimensions | 47.2 (Dia.) x 16.9 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.