| Power Rating | 2.7 W |
| AC Motor Type | Synchronous |
| Supply Voltage | 230 → 240 V |
| Phase | 2 |
| Output Speed | 250 rpm @ 240 V |
| Number of Poles | 24 |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Shaft Length | 7.8mm |
| Rotation | Reversible |
| Length | 21.7mm |
| Maximum Output Torque | 12 mNm |
| Series | 820000 |
| Dimensions | 35.8 (Dia.) x 21.7 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.