| Power Rating | 3.5 W |
| AC Motor Type | Geared |
| Supply Voltage | 230V 50Hz |
| Output Speed | 720 rpm |
| Gearhead Type | Ovoid |
| Gear Ratio | 60:1 |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Width | 44.85mm |
| Length | 55.5mm |
| Maximum Output Torque | 0.5 Nm |
| Depth | 65.9mm |
| Series | 82330 |
| Dimensions | 55.5 x 44.85 x 65.9 mm |
| Standards Met | CE, cULus |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.