| Power Rating | 0.2 W |
| AC Motor Type | Geared |
| Supply Voltage | 24 → 240 V |
| Output Speed | 600 rpm |
| Width | 47 (Dia.)mm |
| Maximum Output Torque | 8 Nm |
| Series | 82340 |
| Standards Met | CE, cULus |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.