| Power Rating | 3.5 W |
| AC Motor Type | Synchronous Geared |
| Supply Voltage | 230 V |
| Output Speed | 24 rpm |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Shaft Length | 15mm |
| Width | 65mm |
| Rotation | Clockwise |
| Length | 65mm |
| Maximum Output Torque | 5 Nm |
| Depth | 56.5mm |
| Dimensions | 65 x 65 x 56.5 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.