| Power Rating | 3.5 W |
| AC Motor Type | Synchronous Geared |
| Supply Voltage | 230 V |
| Output Speed | 4 rpm |
| Gearhead Type | Spur |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Shaft Length | 10mm |
| Width | 56mm |
| Rotation | Reversible |
| Length | 45.5mm |
| Maximum Output Torque | 50 Ncm |
| Depth | 65.9mm |
| Dimensions | 45.5 x 56 x 65.9 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.