| Power Rating | 24 W |
| AC Motor Type | Shaded Pole Geared |
| Supply Voltage | 230 V |
| Output Speed | 160 rpm |
| Gearhead Type | Spur |
| Width | 50mm |
| Rotation | Clockwise |
| Length | 62mm |
| Maximum Output Torque | 1.68 Ncm |
| Depth | 73mm |
| Dimensions | 62 x 50 x 73 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.