| Power Rating | 49 W |
| AC Motor Type | Induction Geared |
| Supply Voltage | 230 V, 400 V |
| Phase | 3 |
| Output Speed | 70 rpm |
| Gearhead Type | Worm |
| Width | 99mm |
| Current Rating | 520 mA |
| Length | 193mm |
| Maximum Output Torque | 4.8 Nm |
| Depth | 58mm |
| Dimensions | 193 x 99 x 58 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.