| Power Rating | 180 W |
| AC Motor Type | Induction Geared |
| Supply Voltage | 230 V, 400 V |
| Phase | 3 |
| Output Speed | 186 rpm |
| Gearhead Type | Worm |
| Width | 95mm |
| Rotation | Reversible |
| Current Rating | 520 mA, 900 mA |
| Length | 250mm |
| Maximum Output Torque | 8.4 Nm |
| Depth | 60mm |
| Dimensions | 250 x 95 x 60 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.