| Power Rating | 1.7 W |
| AC Motor Type | Synchronous |
| Supply Voltage | 110 → 240 V |
| Phase | 2 |
| Output Speed | 300 rpm @ 110 V |
| Number of Poles | 24 |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Shaft Length | 7.8mm |
| Rotation | Reversible |
| Current Rating | 8 mA |
| Length | 21mm |
| Maximum Output Torque | 7 mNm |
| Series | 9904 |
| Dimensions | 35 (Dia.) x 21 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.