| Power Rating | 4 W |
| AC Motor Type | Synchronous Geared |
| Supply Voltage | 220 → 240 V |
| Phase | 1 |
| Output Speed | 30 rpm, 36 rpm |
| Shaft Diameter | 7mm |
| Shaft Length | 19mm |
| Width | 64.4mm |
| Rotation | Clockwise |
| Current Rating | 17 mA |
| Length | 50mm |
| Maximum Output Torque | 0.6 kgf-cm |
| Depth | 24.5mm |
| Dimensions | 64.4 x 24.5 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.