| Phase | 3 |
| Power Rating | 7.5 kW |
| Supply Voltage | 415 V ac |
| Enclosure Size | 305 x 285 x 159mm |
| IP Rating | IP55 |
| Enclosure Length | 305mm |
| Enclosure Width | 285mm |
| Enclosure Depth | 159mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.