| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 1.4 W |
| Output Speed | 5320 rpm |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 2.45 mNm |
| Dimensions | 32.8 x 22 x 18 mm |
| Current Rating | 100 mA |
| Length | 32.8mm |
| Width | 22mm |
| Depth | 18mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.