| Supply Voltage | 48 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 16 W |
| Output Speed | 3040 rpm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Maximum Output Torque | 75 Ncm |
| Dimensions | 84.8 x 50 x 50 mm |
| Length | 84.8mm |
| Width | 50mm |
| Depth | 50mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.