| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 33.5 W |
| Output Speed | 3200 rpm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Maximum Output Torque | 100 mNm |
| Dimensions | 42.21 (Dia.) x 112.6 mm |
| Current Rating | 2.15 A |
| Length | 112.6mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.