| Supply Voltage | 12 → 48 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 194 W |
| Output Speed | 3000 rpm |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Maximum Output Torque | 10 Nm |
| Gearhead Type | Right Angle |
| Gear Ratio | 300:1 |
| Dimensions | 203.2 x 63 x 81.5 mm |
| Length | 203.2mm |
| Width | 63mm |
| Depth | 81.5mm |
| Series | 82890 |
| Standards Met | CE, CSA, cULus, UL 1004 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.